Coaching dietetyczny

Jeżeli masz za dużo kilogramów, a wokół siebie widzisz inne zgrabne osoby, które wcale nie jedzą mało to znaczy,… że o czymś nie wiesz.

Aby odchudzanie było skutecznie, musi być mądre! Dieta stosowana przez kilka tygodni lub nawet miesięcy nie jest rozwiązaniem. Najważniejsze to nauczyć się na stałe odżywiać tak, jak nasz organizm tego potrzebuje. Każdy z nas jest inny. Mamy różne potrzeby, przyzwyczajenia, tryb życia. Mamy też różny metabolizm, budowę ciała, uwarunkowania genetyczne. Wszystko to ma znaczenie przy odżywianiu.

„Jesteś tym, co jesz” – to twierdzenie wcale nie jest dalekie od prawdy. Spożywany przez nas pokarm jest źródłem składników odżywczych dla komórek ludzkiego ciała. Dlatego nasze zdrowie, samopoczucie i wygląd zależą od codziennej diety. Powinniśmy wybierać wartościowe produkty – jeść więcej warzyw, owoców i ryb. Oczywiście nie musimy rezygnować z niektórych dań, ale należy pamiętać, by nie jeść ich za dużo, bo w zdrowej kuchni przede wszystkim obowiązuje umiar.

Kierując się maksymą „jesteś tym, co jesz” nasz dietetyk podpowie i skomponuje dla Ciebie taką dietę, która będzie zgodna z Twoimi upodobaniami i trybem życia, a także prawidłowo wpływała na Twoje ciało i zdrowie. Nauczysz się też zmieniać podejście do jedzenia i swoje nawyki tak, by nauczyć się jeść zdrowo na co dzień, zamiast katować się kolejnymi dietami i martwić efektem  jo-jo. Sekret zdrowego odżywiania to nie tylko odpowiednie produkty i przyjmowanie właściwej liczby kalorii, lecz także świadomość tego, co i kiedy się je, a nawet świadomość samego faktu, że się je. Nasz mózg umie oszukiwać sam siebie, a często nawet nie zauważać posiłków! Umiejętność dostrzegania pułapek podświadomości jest nieraz tak samo istotne jak sama dieta.

Zobacz, na czym polega mądre odchudzanie!

Zadzwoń  i skonsultuj się bezpośrednio z dietetykiem 690 99 99 51

Jak wygląda pierwsze spotkanie?

Specjalista omówi z Tobą cele i rozpozna Twój styl życia, jedzenia i nawyków.

Ile trwa pierwsze spotkanie?

Z uwagi na indywidualizm w podejściu do Klienta nie określamy limitu czasowego. Spotkanie trwa tyle ile potrzebuje Klient oraz specjalista biomedycyny.

Ile czasu trwa proces odchudzania?

W zależności od indywidualnych potrzeb, predyspozycji i przekonań. Najczęściej jest to od 3 do 6 miesięcy.

Pracujemy na wielu poziomach i przekonaniach. To pozwala nazwać nasz program holistycznym. Jak przyznaje Marcin Szostak – nasz Dietetyk i terapeuta – „czasami z Pacjentką pracuję nasz czekoladą, a czasami nad seksem i potrzebami bliskości”.

Jakimi metodami pracują specjaliści BodyMedica?

Zakres metod pracy opiera się na eliminowaniu przyczyn danej dolegliwości. Jeżeli mówimy o odchudzaniu to jest to rozpoznanie przyczyn nadwagi lub otyłości w kontekście psychicznym i fizycznym. Badamy styl życia, uczymy świadomości własnego ciała. Nie traktujemy wszystkich sztampowo i nie mówimy: proszę ograniczyć węglowodany lub proszę zacząć uprawiać sport. Doskonale wiemy, że osoby chcące się odchudzić przychodzą z konkretnym problemem i oczekują jego rozwiązania.

Czego mogę się spodziewać po całym cyklu terapii?

Lepszej kondycji psychicznej i fizycznej. Zdecydowanie lepszego wyglądu, mniejszej masy ciała, mniejszych obwodów. Ponadto wzrasta świadomość ciała i jego potrzeb. Praca ze specjalistą uczy dostrzegać, co mi służy i jak to na mnie działa.

Już teraz możesz zapisać się na pierwsze spotkanie z Marcinem lub dalej „czegoś nie wiedzieć”.

Masz partnera? Zobacz także odchudzanie dla mężczyzn.

 

 • Adres:

  BodyMedica Warszawa

  ul. Świętokrzyska 31/33A lok. 2
  00-049 Warszawa

  przy Metrze Świętokrzyska

  (wejście do klatki obok wejścia do Costa Coffe)

  tel. 535 399 533

 •  
  bhs301 box1 dermatude_logo niebieskie_logo11 906111_888538821233229_4914046898016965595_o 12031475_888538801233231_3289832417806471712_o
© BodyMedica 2016